Nasze Przedszkole

  • Dzisiejsza porcja materiałów ;)

    Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi kartami pracy, linkami do ciekawych materiałów oraz znanymi i lubianymi piosenkami w języku angielskim ;) ;) ;)

    1) karta pracy - ćwiczenia logopedyczne

    2) karta pracy - pokoloruj kwiat, a w kółeczka kulki plasteliny

     

    Poniżej znajdują się linki do rozwijających zabaw dla naszych Przedszkolaczków:

     

    A tutaj trochę języka angielskiego ;)

  • I jeszcze kilka kart pracy dla naszych Przedszkolaków :)

    Poniżej zamieszczamy dodatkowo kilka kart pracy ;)

    1) karta pracy - figury geometryczne

    2) karta pracy - miary (duży, większy największy)

    3) karta pracy - wytnij - dopasuj - przyklej - pokoloruj

    4) karta - gra Memory zwierzaki

    5) karta pracy - obejrzyj w książce lub internecie -nazwij - a następnie pokoloruj

  • Bądź samodzielny - lista cennych umiejętności przedszkolaka :)

  • Następna porcja zabaw dla naszych Maluszków :)

  • Wiosna, wiosna, wiosna...to Ty :)

  • Zapraszamy do czytania :)

    A. Galicya „Jak koza została ogrodnikiem”-opowiadanie dla dzieci.

    Na małej polance mieszkała sobie Pani Zajączkowska z synkami Skoczusiem i Kicusiem. Dwa wróbelki, które lubiły przylatywać na tę polankę, nie wiedziały, czy ładniejszy jest Skoczuś, czy Kicuś. I tak się kłóciły:Ćwir-ćwir – ćwierkał pierwszy wróbelek. – Skoczuś ma dłuższe uszy.– Ale Kicuś ma bardziej puszysty ogonek – tłumaczyła mama Zajączkowska.– Ćwir-ćwir, to prawda – zgadzał się drugi wróbelek.Zajączki lubiły jeść zielone przysmaki, więc mama wyszukiwała najsmaczniejsze listki w trawie. Znajdowała też w lesie kępki zajęczego szczawiu, przysmaku zajęcy. Niestety, nie było go tam wiele, więc mama postanowiła zrobić pod lasem ogródek. Na grządkach posiała zajęczy szczaw, sałatę, marchewkę i koperek. Zajączki codziennie podlewały grządki, a nawet pomogły zrobić płotek wokół ogródka.– Teraz już nikt nie podepcze naszych grządek – powiedziała mama. – Musimy tylko znaleźć ogrodnika, który zaopiekuje się nimi, gdy my będziemy w lesie.– Tak, tak – ćwierkały wróbelki. – Ktoś musi pilnować ogródka.– A może wy to zrobicie? – zapytała Pani Zajączkowska.– My? – zdziwiły się wróbelki. – My jesteśmy za małe! Poszukaj kogoś innego!Ale to nie było proste. Wiewiórka zajęta była wiosennymi porządkami w dziupli, jeż nie miał czasu, a lisa mama Zajączkowska nawet nie pytała, bo bała się tego leśnego chytrusa. Pewnego dnia przywędrowała na polankę biała koza z czarną łatką na grzbiecie. Gdy dowiedziała się o zmartwieniu zajęcy, powiedziała:– Pilnować sałaty, szczawiu, koperku i, mniam-mniam, marchewki? To pracaw sam raz dla mnie!Mama Zajączkowska, która wcześniej nie znała kozy, ucieszyła się bardzo. Pokazała jej, jak podlewać grządki i przypomniała, po co jest płotek. Zające pobiegły do lasu, a koza została w ogródku.– Pilnuj sałaty! – ćwierkały wróble. – Pilnuj marchewki!– Oczywiście – meczała koza. – Pilnuję, tylko nie przeszkadzajcie.Wróbelki poćwierkały i odleciały. Gdy zajączki wróciły z lasu do domu, nie poznałyswojego ogródka. Marchewki i sałaty ani śladu, grządki zdeptane, koperek zjedzony, nawet zajęczy szczaw wyskubany. Co za nieszczęście! A gdzie się podziała koza? Objedzona smacznie usnęła sobie pod płotem...– Bo koza nie nadaje się na ogrodnika! – zaćwierkały wróbelki i pofrunęły opowiedzieć o tym wszystkim mieszkańcom leśnej polany.

    Analiza treści opowiadania N. pytania:

    - Kto mieszkał na małej polance?

    - Co lubiły jeść zajączki?

    - Co mama zajączków posiała na grządkach w ogródku?

    - Jak zajączki dbały o ogródek?

    - Kogo mama prosiła, żeby został ogrodnikiem w jej ogródku?

    - Co zrobiła koza, kiedy została ogrodnikiem?

    - Dlaczego koza nie nadaje się na ogrodnika?

  • Kochane Dzieciaki :)

    Kochane Dzieci.

    Tematy jakie realizowalibyśmy wspólnie przez ten czas:

    1. Porządki w ogrodzie.

    2. Witaj wiosno.

    Mówilibyśmy o roślinach i o pracach, które wykonuje się w ogrodzie po zimie oraz o wyglądzie świata w okresie przedwiośnia. Uczylibyśmy się rozpoznawania pierwszych oznak wiosny, Dowiedzielibyście się, co robi ogrodnik i jakie narzędzia wykorzystuje w swej pracy. Sadzilibyśmy rośliny cebulkowe na przedszkolnym parapecie. Oglądałybyście nasiona i cebulki i poznałybyście różnicę miedzy sianiem a sadzeniam. Rozmawialibyśmy o pączkach (tych nie do jedzenia😉), kwiatach, powracających ptakach, wiosennych zwyczajach i zdrowym stylu życia. Oglądalibyśmy gałązki wierzbowe z baziami, pierwsze wiosenne kwiaty jak tulipany, krokusy, hiacynty. Rozpoznawalibyśmy ptaki i ich odgłosy - skowronka, bociana, jaskółkę. Zrobilibyśmy sobie kanapki ze szczypiorkiem i twarożkiem.

    Mamy nadzieję, że wszystkie te zagadnienia zrealizujecie podczas zabaw z rodzicami lub osobami, które się Wami opiekują poczas społecznej kwarantanny❤️

  • Darmowe materiały dydaktyczne

    Dzień dobry.

     Zamknięte szkoły i zawieszone zajęcia dydaktyczne na dwa tygodnie, to informacja, którą żyje cała Polska. Rodzice muszą zorganizować dziecku opiekę, ale co z nauką?

     Na naszej stronie znajdą Państwo gotowe do druku karty pracy https://eduzabawy.com/karty_pracy/ podzielone tematycznie oraz generatory kart pracy do edycji takich jak nauka pisania, pisanie po śladzie, nauka zegara, grafy matematyczne i wiele innych https://eduzabawy.com/generatory/. Nasze materiały są darmowe, z wysokiej jakości grafikami w formacie PDF. Wygenerowane karty można przesłać uczniom. Ponadto w dziale kalendarz świąt znajdują się dekoracje, dyplomy oraz napisy. Mamy nadzieje, że nasza strona okaże się pomocna nie tylko podczas zawieszonych zajęć ale również i w późniejszym czasie.

    Pozdrawiamy,

    EduZabawy

    https://eduzabawy.com

  • Kolejna porcja zabaw i propozycje prac plastycznych :)

    1) Jak stworzyć własny fresk?

    2) Jak namalować noc?

    3) Obrazki - gra Memory

  • Komunikat Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnegoo

    Szanowni Państwo,

     

    w załączeniu przekazujemy apel Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego do rodziców/opiekunów prawnych w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 - 25 marca 2020 r.

     

     

    Kuratorium Oświaty w  Warszawie

    Al. Jerozolimskie 32

    00-024 Warszawa

  • MAMO!!! TATO!!! POBAWMY SIĘ RAZEM :) :) :)

    Poniżej zamieszczamy przykłady zabaw w domu :)

    MIŁEJ ZABAWY :)

  • Rekrutacja

    W związku z faktem, iż przedszkole jest zamknięte w terminie 12-25.03.2020 dopuszczalne jest składanie dokumentów rekrutacyjnych e-mailem na adres: przedszkole.nowasucha@onet.pl

  • UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA!!!

    W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, wszystkie placówki oświatowe i kulturalne zostają zamknięte. Nasze przedszkole w dniach 12 - 13.03 pełni dyżur dla dzieci, których rodzicom nie udało się znaleźć opieki, natomiast od 16.03 (poniedziałek) - przedszkole jest zamknięte. 

    Poniżej zamieszczamy link do Rozporządznia o tymczasowym zamknięciu placówek oświatowych.

     

  • HARMONOGRAM REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

  • UWAGA!!!! UWAGA!!!!

    W ZWIĄZKU Z PRACAMI PRZYWRACANIA AKTYWNOŚCI POŁĄCZENIA TELEFONICZNEGO W WYNIKU ZMIAN SYSTEMOWYCH W FIRMIE TELEKOMUNIKACYJNEJ KONTAKT Z PRZEDSZKOLEM POPRZEZ INNE KANAŁY NP. EMAIL. PRZEPRASZAMY I PROSIMY O WYROZUMIAŁOŚĆ. 

  • Fotorelacja z Dnia Babci i Dziadka w Tygryskach. Zapraszamy do oglądania!!!

  • Dzień Babci i Dziadka

    Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowe !

    Serdecznie zapraszamy Was na przedstawienia Waszych Ukochanych wnuków i wnucząt :)

    • Tygryski - 22.01.2020r. (środa) godz. 15:00

    • Jeżyki - 29.01.2020r. (środa) godz. 15:00

  • Jasełka grup Jeżyki i Tygryski w roku szkolnym 2019/2020

  • Z wizytą w naszym przedszkolu zawitał św. Mikołaj oraz Nasi Kochani Rodzice w przedstawieniu ,,Brzydkie Kaczątko" :)

Kontakt

  • Publiczne Przedszkole w Nowej Suchej
    Nowa Sucha 50A
  • 46 880 70 50

Galeria zdjęć